YAZGI ÇAĞIN GÜVENER

Kurucu / Uzm. Pilates Eğitmeni

22 Mart 1990 yılında İstanbul’da doğdu., Üniversiteyi Haliç Üniversitesinde İşletme Enformatiği üzerine okudu. Ardından Okan Üniversitesi MBA programını bitirerek eğitim hayatını tamamlayan hocamız tüm eğitim hayatını spor ile birlikte yürüttü. Lise eğitimi ile eş zamanlı okul basketbol takımı antrenörlüğü, üniversite eğitimi ile eş zamanlı olarak Galatasaray Spor Kulübü nde altyapı, Kağıthane Spor Kulubünde A takım basketbol antrenörlüğü görevini yürüttü.

2015 yılında Profesyonel iş hayatına ARS Danışmanlık firmasında uluslararası operasyon ekibinde başlayan hocamız bununla eş zamanlı olarak Pilates ve Anatomi dersleri almakta idi. Kurumsal iş hayatının içerisinde yoğun ders programına yeterince vakit ayıramadığına karar verdiği esnada profesyonel iş hayatını tamamen spor ve egzersiz ile sürdürmeye karar verdi. Özellikle pilates ve yoga konsepti doğa kampları organizasyonları düzenleyerek Türkiye de bir çok alanında uzman eğitmenlerle iş birlikleri yaptı.

2017 yılında yardımcı kurucusu ve eğitim koordinatörü olduğu Chill Pilates salonunda aktif olarak göreve başladı. 3 yıl içinde Uzman Pilates Eğitmenliği sertifikasının yanında fonksiyonel anatomi, hamile pilatesi, hareket anatomisi ve biyomekaniği, omurga sağlığı, Skolyoz bel ve boyun fıtığı üzerine eğitimler aldı.

Pilates ile olan hikayesi içerisindeki farklı bir pencere açmayı amaçlayan hocamız, Türkiye Cimnastik Federasyonunda 2. Kademe Antrenörlük Belgesini alarak “Alchemy Pilates Stüdyo” yu kurdu. Alchemy Pilates ile birlikte bireylerin yaşam kalitesini artırarak “Sağlıklı Yaşam” felsefesini, yaşam kaygılarının insan anatomisi üzerindeki baskı ve deformasyonlarını da analiz ederek “Sağlıklı Ruh” felsefesini özümsetip kişiye özel hizmet vereceği formda bir ekip oluşturdu.Sağlıklı yaşam ve sağlıklı ruh felsefesinde yollarımızın kesişmesi ümidi ile..