Siz de Pilates Eğitmeni Olmak İster Misiniz?

Modern çağın gözde aktivitesi olan pilates, yediden yetmişe (sağlık koşulları göz önünde bulundurularak) insanlara hareketlilik alanı sağlıyor. Her ne kadar bireysel bir spor olarak gözükse de eğitimcilerin rolü oldukça büyük. Günümüzde insanların pilatese daha fazla ağırlık vermesiyle birlikte artık birçok eğitimciye duyulan ihtiyaç katbekat arttı. Şu anda “Pilates Eğitmenliği Başlangıç Seviyesi 1” başlığı altında birçok kurumdan eğitim sonucunda sertifika almak mümkün gözüküyor. Peki, sadece pilates hareketlerini içeren bir eğitim, “pilates eğitmeni” olmak için yeterli mi? Alanında uzman olan kişilere göre bu sorunun cevabı “hayır”.

Pilates, her şeyden önce bir beden hareketidir. Bu doğrultuda bir adayın verilen eğitimlerde alması gereken konular şunlardır:

• İlk Yardım

• İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi

• Spor Psikolojisi

• Etkili İletişim ve İkna Teknikleri

Resmi Olarak Pilates Eğitmeni Olmak İçin Ne Gereklidir?

Türkiye’de pilates eğitmenliği eğitimi veren en yetkili kuruluş Jimnastik Federasyonu’dur. Aynı zamanda üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümleri pilates eğitimini seçmeli veya zorunlu ders olarak müfredata koymuştur. Bu kurumlar dışında şu anda Jimnastik Federasyonu’na bağlı birçok özel kurumdan “pilates eğitmenliği” eğitimi alabilirsiniz.

Alchemy Eğitmenlik Akademisi bu kurumlardan bir tanesidir. Biz, sizlere alanında uzman hocalarımız ile profesyonel bir eğitim imkanı sunuyoruz.